Poprad posilní Kim Strömberg a Vladimír Svačina

Autor: Marek Nemec |


HK Poprad posilnia do záverečných bojov o titul aj dvaja nový hráči. Kim Strömberg prichádza z fínskeho tímu Tappara Tampere a Vladimír Svačina z českých HC Vítkovice.

Fínsky dvadsaťštyriročný krídelník prichádza z Tappara Tampere, kde v aktuálnej sezóne odohrali 36 zápasov s bilanciou 1 + 5. V minulosti nastupoval v jednom útoku aj s Joonasom Koskinenom. Jeho materským klubom je Jokerit Helsinki. Celkovo si v SM-liige odkrútil v piatich seniorských sezónach 244 zápasov, pripísal si 72 kanadských bodov za 26 gólov a 46 asistencií.


Rovnako dvadsaťštyriročný český pravý krídelník Vladimír Svačina posilní útok "kamzíkov". Svoju kariéru naštartoval v zámorskej OHL, následne sa vrátil do druholigovej HC Ostrava, odkiaľ putoval do tímu "oceliarov" HC Vítkovice. V prebiehajúcej sezóne nastúpil aj za druholigový Olomouc a extraligovú Mladú Boleslav. Do Popradu prichádza s piatimi extraligovými bodmi za 4 góly a 1 prihrávku v 30 zápasoch. V najvyššej českej súťaži nastúpil celkovo k 175 stretnutiam, nazbieral 53 kanadských bodov za 30 + 23.