Reklama u nás

Autor: HK Poprad |


Hokej pod Tatrami má dlhú a bohatú históriu. Už je to viac ako 85 rokov, čo si podtatranskí chlapci zaumienili, že si budú obúvať korčule a brať do rúk hokejky sútažne, aby si zmerali sily s inými súpermi.

V našom klube sa každoročne zameriavame najmä na výchovu vlastných hráčov. Práca s mladými hokejistami sa nám dlhodobo darí, čo môžeme zdokumentovať zoznamom hráčov, trénerov i funkcionárov, ktorí robia dobré meno nielen sebe, ale aj celému popradskému hokeju. Ich zoznam by bol dlhý ako história hokeja pod Tatrami, no spomenieme aspoň niektorých z nich: z hráčov to boli napríklad Gemov, Ing. Grandtner, Mrukvia, Sakáč, Almássy, Peter Ihnačák, Miroslav Ihnačák, Peter Bondra, Juraj Bondra, Suchý, Bartečko alebo Šimonovič. Okrem úspešných hráčov sme vychovali i mnoho takých, ktorí svoje umenie z ľadu predávajú ďalej ako tréneri klubových celkov alebo reprezentačných výberov, ako napríklad Ján Faith, Ján Selvek, Július Šupler, Ján Šterbák, či František Hossa. V Poprade mali svoju prestupnú stanicu do veľkého hokeja i mnohí ďalší skvelí hokejisti ako napríklad Handzuš, Vaic alebo Surový.

V súčasnom období má náš klub sedem mládežníckych, jedno dorastenecké, jedno juniorské a jedno seniorské mužstvo v najvyšších republikových súťažiach, čo predstavuje približne 300 hokejistov. V našom klube pracuje mnoho obetavých ľudí, ktorí usilovne pracujú na tom, aby Poprad nestratil svoj prívlastok "bašta slovenského hokeja". Budeme preto veľmi radi, ak sa nám to v spolupráci s našimi súčasnými i budúcimi partnermi bude dariť aj nadaľej.

Ak máte záujem o bližšie informácie ako sa stať našim partnerom, môžete nás kontaktovať telefonicky alebo faxom na čísle +421 52 7722 705. V prípade, že sa Vaša firma stane partnerom HK POPRAD, urobíme všetko pre Vašu spokojnosť.