Kvalita popredných európskych tímov sa prejavila - Kamzíci prehrali aj posledný zápas

Autor: Michal Klein |


V druhom sobotnom stretnutí mužstiev bez bodu šlo o to, či tretie miesto obsadí Poprad alebo Örebro. Malým prekvapením bolo, že Július Hudáček nebol zaradený ani na súpisku švédskeho tímu, no na ľade sa predsa len objavil. Ešte pred úvodným buly si totiž z rúk prezidenta SZĽH Martina Kohúta prevzal cenu Vladimíra Dzurillu za najlepšieho brankára uplynulej sezóny v rámci ankety Hokejista roka.

Počas predzápasového ceremoniálu odovzdali Arne Kroták so Štefanom Fabianom pamiatkové dresy pre čestných prezidentov HK Poprad Jozefa Švagerka a Jana Telenského ako vďaku za pomoc pri organizácií Tatranského pohára.

Svätyňu „kamzíkov“ hájil po prvýkrát na Tatranskom pohári Maximilán Pajpach a hra sa odvíjala prevažne pred ním. Pri úvodnom góle toho veľa nevidel, takže Švédov dostal do vedenia umiestnenou bombou od modrej český bek Zámorský. Domáci mohli rýchlo vyrovnať, no Dávid Bondra svoje trestné strieľanie nezužitkoval. Podtatranci sa postupne viac osmeľovali, no vylúčenie Troligu potrestal opäť Zámorský. Produktívny obranca mal prsty aj v prvom góle druhej tretiny, keď do výbornej pozície v medzikruží prihral Heinrichovi. Potom síce po chybe Pajpacha musel predviesť brankárske umenie aj zaskakujúci Cutting, ale Švédi sa v polovici stretnutia tešili aj zo štvrtého zásahu. Presadil sa Mustonen, ale paradoxne šiel striedať najskôr Fröberg za Brageho. Krok trénera Johanssona napodobnil aj Petr Jonák, ktorý do hry poslal Šúreka. Ani ten však nezabránil piatemu gólu, pretože v presilovke našiel Wiklander adresnou prihrávkou cez šírku útočného pásma Hagu, ktorý nezaváhal. V záverečnom dejstve celého turnaja Popradčanom nepomohlo ani šťastie, keď Lichancova strela Bragemu vypadla tesne pred čiaru a domáci neboli dostatočne dôrazní na úspešnú dorážku.

Favorizované Örebro nakoniec obsadilo tretiu priečku, ku ktorej jej dvoma gólmi v poslednom stretnutí výrazne dopomohol obranca Petr Zámorský: „Žiadny zápas na tomto turnaji nebol ľahký. V hale bolo stále horúco, takže ani kvalita ľadu nebola bohvieaká. My sme však zachytili začiatok, strelili sme prvý gól, čo bolo dôležité, a potom sa vždy hrá lepšie. Výborný turnaj nás dobre pripravil. Pred ním sme hrali iba jeden duel, takže teraz ich pribudlo viac a cítime sa určite lepšie. Šlo práve o to, zohrať sa, nacvičiť situácie, ktoré sme si rozobrali na videu, takže výsledky boli druhoradé. Dobré nás to preverilo, prostredie a zázemie boli tiež fajn, takže len pozitíva. Keď som ešte pôsobil v Zlíne, stretávali sme sa s Trenčínom, Slovanom či Zvolenom, takže som zhruba vedel, ako budú hrať domáci - korčuľovanie, agresívny hokej a snaha napádať.“

Napriek trom prehrám obdržal cenu pre najlepšieho obrancu turnaja Štefan Fabian, ktorý sa však nad tým iba pousmial: „Získal som ju a to je všetko, čo k tomu poviem. Dúfam, že mladí si z turnaja zobrali čo najviac a videli, že môžu na sebe pracovať oveľa viac, že hokej v Európe je niekde inde. Pre nás starších je to taktiež škola, veď sa učíme celý život a snažili sme sa niečo pochytiť aj od nich. Pre mňa osobne bol najťažší asi prvý duel, bol som predtým trochu maród, no potom to už šlo celkom dobre. Každý súper hral iný hokej. My sa postupne do toho dostávame, päťky sa trochu točili, ale, hádam, sa to už ustáli, zohráme sa a privykneme si na väčšie ihrisko.“

HK Poprad - Örebro Hockey 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)

Góly a asistencie: 4. Zámorský (Squiers), 18. Zámorský (L. Hudáček), 28. Heinrich (Zámorský), 31. Mustonen, 37. Haga (Weinstock).

Zostavy
HK Poprad: Pajpach (31. Šúrek) – Cutting, J. Brejčák, Dinda, Fabian (A), Pokovič, Potechkin, Šterbák – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták (C), Mlynarovič, Lapšanský – Matej Paločko, Troliga, Tibenský – Bondra, Ježek, Gaudreault – Patrik Hrehorčák.

Örebro HK: Fröberg (31. Brage) – Petersson, Zámorský, P. Andersson, Lindgren, Ekbom (C), G. Backström, Heinrich, Hellström – Mustonen, Wandell (A), Squiers – Weinstock, Haga, L. Hudáček – Olsson, Liivik (A), Wiklander – Jellvert, G. Franzen, Viksten – Gustavsson.

Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Andreas Štrauch (Poprad) a Petr Zámorský (Örebro). Ceny pre najlepších hráčov odovzdávali členky organizačného výboru turnaja Marianna Gočová a Martina Špitková.

Diváci: 1 388

 

Fotogalériu zo zápasu nájdete na facebookovej stránke klubu. 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?