Predstavujeme Vám: Örebro Hockey

Autor: Miloš Toporcer |


Örebro HK netreba slovenským fanúšikom veľmi predstavovať. Mužstvo skončilo po základnej časti SHL na ôsmom mieste a neskôr vypadlo v osemfinále play off. Najväčším lákadlom pre divákov budú slovenskí bratia a reprezentanti Libor a Julo Hudáček, ktorí patria medzi najväčšie hviezdy tímu. Najproduktívnejším hráčom uplynulej sezóny sa stal Daniel Viksten s 37 bodmi. V obrane sa môžeme tešiť napríklad na talentovaného Petra Zámorského, ktorý má v 24 rokoch na konte 75 reprezentačných štartov u našich západných susedov.

Hlavným trénerom švédskeho mužstva je už štvrtú sezónu Kent Johansson. Bývalý reprezentant „Troch koruniek“ sa môže túto sezónu tešiť aj z kvalitnej posily. Z Detroitu Red Wings prichádza center Joakim Andersson (232 zápasov v NHL). Na druhej strane klub opustili opory ako Jalvanti, Lehtonen či Krejčík.

Örebro HK patrí medzi „mladšie“ kluby, keďže funguje len od sezóny 1996/97. V najvyššej švédskej súťaži SHL pôsobí štvrtú sezónu. V minulosti tu krátko pôsobil aj popradský odchovanec Peter Klouda. Domovským stánkom mužstva je Behrn Arena s kapacitou 5500 miest. 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?