Predstavujeme Vám: Pelicans Lahti

Autor: Miloš Toporcer |


Pelicans Lahti patria medzi stálice fínskej najvyššej súťaže, v nej totiž pôsobia nepretržite už osemnástu sezónu. V tej poslednej skončili po základnej časti na deviatom mieste a neskôr stroskotali vo štvrťfinále. Najväčší úspech dosiahli v sezóne 2011/12, keď sa po druhom mieste v základnej časti stali vicemajstrami.

Najväčšími hviezdami kádra sú mladý brankár a draftový výber Nashville Predators Janne Juvonen a produktívny obranca Juha Leimu (druhý najproduktívnejší hráč kádra s 39 bodmi v 60 zápasoch). Po uplynulej sezóne skončila s kariérou ikona Pelicans, štyridsaťtriročný veterán Jan Latvala, ktorý v Liige nastúpil na neuveriteľných 1336 zápasov.  V minulosti dres Lahti obliekal napríklad Róbert Tomík

Trénerom mužstva je štyridsaťtriročný kouč Petri Matikaninen. Ten je známy aj slovenským fanúšikom, keďže v sezóne 2014/15 viedol bratislavský Slovan. Bývalý obranca pôsobil aj na lavičke fínskej reprezentácie v rokoch 2010 až 2012. V minulosti pôsobili v Lahti mnohí známi hráči, najviac sa však vynímajú brankárske hviezdy ako Pasi Nurminen, Antti Niemi, Karri Rämo či Niko Hovinen. Z korčuliarov stoja za zmienku Roman Vopat, Radek Smoleňák či Leo Komarov. Domovským stánkom klubu je Isku Areena s kapacitou 5534 miest.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?