Proti „pelikánom“ opäť šestka, no o jeden strelený gól navyše a zaujali aj tri pästné súboje

Autor: Michal Klein |


Piatok priniesol na Tatranskom pohári nevídanú vec - oba zápasy sa hrali súbežne od 18:00 h. Stretnutie medzi Ӧrebrom a Třincom sa totiž stalo akousi skúškou spolupráce hostiteľských miest svetového šampionátu hráčov do 18 - Popradu a Spišskej Novej Vsi. V Poprade sa hral, samozrejme, zápas domácich „kamzíkov“ a v Spišskej Novej Vsi sa predstavili dvaja odchovanci tamojšieho hokeja, ktorí momentálne obliekajú dres švédskeho klubu Ӧrebro, bratia Hudáčkovci.

V zostave Podtatrancov prišlo aj k viacerým zmenám, keď tréneri nenapísali na súpisku napríklad ani brankára Fernströma či Arneho Krotáka, ktorí si zo zápasu s Třincom odniesli zdravotné ťažkosti. Priestor v bráne dostal Martin Šúrek a kapitánske céčko prevzal Štefan Fabian. V príprave na nadchádzajúcu sezónu debutovali aj hráči, ktorí zatiaľ nemajú zmluvy, navrátilec Samuel Mlynarovič či Američan Maxim Gaudreault. „Kamzíci“ zápas začali najhoršie ako mohli, keď Šúrek inkasoval hneď z prvej strely, pretože Alanne nekompromisne potrestal zlú rozohrávku domácich. Gólmana Podtatrancov to však pozitívne nakoplo a v ďalšom priebehu duelu predviedol nejeden krásny semafor. „Kamzíci“ sa v určitých fázach dokázali „pelikánom“ výkonnostne vyrovnať a kvalitatívny rozdiel nebol až taký  badateľný, no v závere prvého dejstva hrali Fíni dve presilovky, obe využili a domáci odchádzali do kabíny veľmi kruto potrestaní. Ku cti im slúži, že sa nezložili a bojovali aj za veľmi nepriaznivého stavu. Hneď v úvode druhého dejstva zhodil rukavice Výhonský, ktorý sa pobil s Hovinenom a v polovici stretnutia sa dočkali aj gólu, keď puk za Voutilainena prepasíroval Fabian. Po ubránení presilovky v závere druhej tretiny naskočil na ľad Ján Brejčák, no nešiel striedať, podporil ofenzívu, ponúkol sa do kombinácie Mlynarovičovi a prečíslenie dvoch na jedného skončilo kontaktným gólom. Záverečná dvadsaťminútovka však bola o efektivite Lahti, ktoré napodobnilo Třinec z piatkového duelu a ďalšími troma gólmi rozhodlo o svojom triumfe. Ešte pred záverečnou sirénou si to ručne stručne rozdali Ježek s Pietiläom i Cutting s Tyrväinenom. V bitkách mali síce prevahu Popradčania, no Fíni si odniesli aj pomocný bod za víťazstvo v samostatných nájazdoch.

„Tento zápas nám ukázal, kde sa nachádza fínsky hokej a náš. My máme nové mužstvo, trénujeme spolu dva týždne, ale hrali sme vyrovnanú partiu, až kým sme sa nedostali do oslabení. Fíni nám v nich ukázali, ako sa hrá hokej v dnešnej dobe - trošku si to prihrali a my sme si polietali. Netreba z toho robiť veľkú vedu, tieto situácie sme zatiaľ netrénovali. Dovolím si tvrdiť, že miestami sme boli aj lepším tímom a keby nám popadali nejaké góly, mohol to byť iný zápas. Patrí k tomu aj bojovnosť a šarvátky, ktoré trošku ľudí zdvihli zo sedadiel,“ zhodnotil stretnutie Samuel Mlynarovič a pokračoval aj o svojom prípadnom zotrvaní pod Tatrami: „Toto bol môj prvý zápas od polovice decembra, kedy som si zlomil nohu. Cítil som sa fajn, musím sa do toho dostať trošku kondične a čas ukáže, ako sa v Poprade veci vyvinú. Ja som rád, že môžem s chlapcami trénovať, ale uvidíme po Tatranskom pohári - všetko je možné.“

HK Poprad - Pelicans Lahti 2:6 (0:3, 2:0, 0:3)

Góly a asistencie: 30. Fabian (Zagrapan), 38. Mlynarovič (J. Brejčák, Štrauch) – 2. Alanne (Pöyhönen, Repo), 19. Pöyhönen (Repo, Puistola), 20. Tyrväinen (Sopanen), 49. Alanne (Repo), 50. Sopanen (Pietilä), 55. Repo (Tyrväinen).

Zostavy
HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian (C), Pokovič, Potechin, J. Brejčák, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Výhonský – Lichanec, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Gaudreault – Vašaš, Ježek, Štrauch.

Pelicans Lahti: Voutilainen (Juvonen) – Pietilä, Manelius, Leimu, Blood, Puistola, Lassen, Pöyhönen, Rukajärvi, Hovinen – Kangasniemi, Sopanen, Rekonen, Toivola, Tyrväinen, Björninen, Alanne, Siikonen, Koivisto, Erkinjuntti, Fomin, Vartiainen, Heino, Kivelä, Repo.

Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Martin Šúrek (Poprad) a Sebastian Repo (Lahti). Ceny pre najlepších hráčov odovzdávali členky organizačného výboru Tatranského pohára Marianna Gočová a Martina Špitková. 

Diváci: 1 180

Fotogalériu zo zápasu nájdete na facebookovej stránke klubu. 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?