Už od zajtra bude písať Tatranský pohár písať svoju 69. kapitolu

Autor: Michal Klein |


HK Poprad zvolal na stredu do priestorov Aquacity tlačovú konferenciu pred Tatranským pohárom, ktorý bude mať veľmi kvalitné obsadenie. Okrem domácich „kamzíkov“, sa pod Tatrami predstaví aj švédske Ӧrebro, fínske Lahti i český Třinec. Tlačovú besedu otvoril výkonný riaditeľ HK Poprad Peter Žifčák a uviedol video, z ktorého sa prítomným prihovoril nový ambasádor klubu Peter Bondra. Ešte pred hokejistami dostali priestor dvaja čestní prezidenti HK Poprad. Jan Telenský i Jozef Švagerko odhalili niekoľko zákulisných noviniek okolo finančného zdravia či zázemia klubu, o čom vás budeme informovať v samostatnom článku. Popradský primátor hovoril aj o svetovom šampionáte dorastencov, ktorý sa budúci rok bude konať v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Preto sa piatkový duel medzi Ӧrebrom a Třincom odohrá v Spišskej Novej Vsi, čo bude akousi generálkou spolupráce miest.

Popradskí hokejisti si počas najbližších troch dní na seba oblečú aj nové dresy, no nie také, v ktorých ich budete vídať aj počas Tipsport Ligy. „Je to špeciálna kolekcia dresov, ktorá sa nebude opakovať a tieto dresy pôjdu aj do dražby na charitatívne alebo iné účely. Ide o nový prvok PR nášho klubu,“ povedal Peter Žifčák. Svoj dres si na seba rovno obliekol aj kapitán „kamzíkov“ Arne Kroták. „Veľmi ma tešia spomínane veci mimo športovej stránky a že sa popradský hokej dostáva do správnych koľají. Vedenie klubu na nás naložilo dosť veľký kameň v podobe špičkových mužstiev na Tatranskom pohári. My sa naň zodpovedne pripravujeme a rovnako aj na ligovú súťaž. Chcel by som poprosiť fanúšikov, aby si našli cestu na zimný štadión, aby nás prišli podporiť. Uvidia tu hráčov z Ӧrebra, Lahti či Třinca, ktorí sem nechodia každý deň. Verím však, že aj my svojimi výkonmi a kvalitou prispejeme k vysokej úrovni turnaja,“ vyjadrila sa popradská hrajúca legenda a pokračovala: „Hokej hrám už strašne dlho a absolvoval som mnoho Tatranských pohárov, ale v takej kvalite, že by všetky mužstva boli na tejto úrovni, tak to si nepamätám. Vieme, čo nás čaká - dobrí korčuliari a zároveň silní hráči, takže to budú veľmi náročné zápasy. Každý jeden z nás bude chcieť ukázať, čo je v ňom a zároveň aj mužstvo, ktoré prešlo veľkou obmenou. Musíme sa čo najlepšie zohrať a pripraviť sa na ligu, čo je pre nás najpodstatnejšie. Začína sa od 0:0 a je to príležitosť aj pre mladých, pretože každý z nás by v takých kluboch niekedy chcel hrať. Možno padnú niekomu z manažérov do oka.“

Prítomní boli aj hokejisti Ӧrebra, slovenskí reprezentanti a rodáci zo Spišskej Novej Vsi - bratia Hudáčkovci. „Bol som veľmi rád, keď prišla myšlienka, aby sme šli na Tatranský pohár. Síce som tomu zozačiatku príliš neveril, ale v jeden večer mi zavolal náš generálny manažér, že je to pravda a pôjdeme. Verím, že potešíme aj divákov, ktorí prídu na štadióny. Všetky štyri mužstvá sú veľmi kvalitné, videl som aj tréning Popradu, ktorý má taktiež šikovných hokejistov. Nebude to jednoduchý turnaj. Je to síce len príprava, ale my ho chceme vyhrať. Ideme si to užiť, ale bude to aj tvrdý boj na ľade, kde sa na veľkom ihrisku bude dať hrať aj hokej (smiech). Chceli by sme takto aj pomôcť nielen popradskému, ale aj spišskému či slovenskému hokeju, aby sa to tu trošku nakoplo. Zo strany Popradu je to dobrý impulz. Spoluhráčom sa tu veľmi páči, kustódom lacné pivo a ostatným Vysoké Tatry a aj štadión je okej. Pochvaľujú si najmä ľad, lebo v arénach vo svete skôr bývajú multifunkčné haly, na čo potom trpí kvalita ľadu,“ opísal svoje postrehy brankár Július Hudáček a vypichol aj zaujímavosť pre fanúšikov: „Stretnú sa štyri rozdielne štýly hry. 

Fíni hrajú inak, my inak, síce Česi a Slováci majú podobný štýl, ale práve toto môže byť pekné porovnanie pre divákov. Dúfam, že ten švédsky z toho vyjde najlepšie.“ Svojho brata ešte doplnil aj útočník Libor, ktorý nepodceňuje ani domáci kolektív: „Ja som tiež milo prekvapený z toho čo som tu videl. Vyhrať turnaj nebude také jednoduché, ako si ľudia myslia. Určite aj zápas s Popradom bude pre nás ťažký, lebo papierovo slabšie tímy vedia prekvapiť a aj domáci môžu niečo ukázať.“

Na turnaji síce za Poprad ešte nenastúpi Radoslav Suchý, ktorý má ešte problémy s bočným väzom v kolene a potrebuje byť zdravotne v poriadku najmä na Tipsport Ligu, no s tímom trénuje iný kvalitný obranca. Jána Brejčáka zranenie už nekvári, vedenie HK Poprad mu vyšlo v ústrety s prípravou a popradský odchovanec nastúpi s kamzíkom na hrudi aj v zápasoch Tatranského pohára. V rámci sprievodných aktivít sa dnes hrá aj golfový turnaj vo Veľkej Lomnici a 18.00 h sa v OC Forum uskutoční autogramiáda hráčov.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?